Чај од Улонг

. е водечка Taiwan производител, снабдувач и извозник на Чај од Улонг, Нашите производи се добиени од сигурни продавачи на пазарот, кои користат суровини со супериорен квалитет во производствениот процес. Со цел да се обезбеди нивниот подолг век на траење и квалитет, ние ги произведуваме овие производи со користење на врвна суровина според меѓународните стандарди за квалитет. Ние му го нудиме уредот на нашиот клиент по најприфатлива цена. Ние сме најпознати по тоа што ги задоволуваме клиентите со ефикасноста и долготрајната способност на нашите производи. Поради квалитетот, овие производи се бараат низ целиот свет.
  • Чај од Улонг
Чај од Улонг
Чајот од Улонг потекнува од Тајван,овој уникатен чај од млеко Улонг е составен од лабаво валани лисја со богат мирис на путер.Пенливата бледо жолта чаша има свиленкасто мазно чувство на уста со круг,комплексен профил на вкус.Тропско овошје сладост ги надополнува белешките на кокос крем и лесен цветен предлог.Овој чај е совршен избор за повеќе инфузии.

Некои можеби сметаат дека чајот е горчлив,тоа’Предложи да го ледите пијалокот пред да пиете или да се мешате со други видови чај,сепак Улонг-loversубовниците секогаш нема да имаат доволно од овој вкус.
.
none
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
.
Чај од Улонг производителот и Чај од Улонг снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во bubbleteapowderb2b.com
none
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Црниот чај „Асам“ потекнува од северна Индија,има посебен леплив,силен,мирис на мирис.Хатиали е популарен меѓу icionубителите на чај во Асам,и со нетрпение ги очекуваме нивните понуди за секоја година.Темно кафеавата и златната боја-врвовите лисја од изборот за 2020 година произведуваат вкусна арома.Советите за слад ја претставуваат и аромата и темната боја на бакар,исто така подобрена богата мед сладост.Уживајте во неговиот оригинален вкус или додадете малку млеко во црниот чај Асам е добар избор.Ви препорачуваме да го направите на чај од овошен сок,така што вкусот на чајот и сокот може добро да се меша.  
.
Чај од Улонг производителот и Чај од Улонг снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во bubbleteapowderb2b.com
none
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Чајот потекнува од Кина,и има здравствени придобивки.Сепак, тоа беше Цејлон кој го направи славниот чај во 19 и 20 век.Шкотланѓанецот Jamesејмс Тејлор се припишува на засадувањето на првата градина за чај во Шри Ланка.Тејлор засади 20 хектари чај на палата во Лоокондера каде што беше надзорник во 1867 година.Тој ја усовршил техниката на фино кубење– `две лисја и пупка.’ Цејлонскиот црн чај е еден вид чај што го користиме за правење пијалоци со меур чај,има посилен вкус од црниот чај „Асам“.Во овој врв-квалитетен избор на цејлон,убаво сребро-врвовите лисја произведуваат темна инфузија на бакар,мирисна со навестувања на темен шеќер и суво грозје.Чашата е полна со богато добро избалансирано со полн уста и ноти на суво црвено вино,кои се задржуваат во финишот.Препорачуваме да се користи со било кој вид чај или да се додаде фруктоза.
.
Чај од Улонг производителот и Чај од Улонг снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во bubbleteapowderb2b.com
none
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Зелениот чај од цреша е еден од чајот со екстракт,да се обезбеди совршен вкус на тоа,ви препорачуваме да користите мешалка за чај.Листовите од овој чај содржат мирис на сакура,да се меша со освежувачката сладост на зелениот чај,тоа би било убава комбинација и ќе послужи.Јапонскиот зелен чај обезбедува врвна основа за чај за овој избор со природен вкус.Белешките на слатка цреша се изговараат и во аромата и во чашата,застанувајќи долго во финишот.Шепот на ванила го надополнува вкусот на црешата
.
Чај од Улонг производителот и Чај од Улонг снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во bubbleteapowderb2b.com
none
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Зелениот чај е еден вид чај Улонг,неговиот степен на ферментација е помеѓу црниот и зелениот чај,има и мисла за црн чај и свежина за зелен чај. Овој вид на чај има изразена арома од нане носи освежувачки квалитет во чашата со темно килибар.Мазното чувство на путер во устата на камилицата ја ублажува острината на нането,откривајќи прекрасна сладост што се задржува долго во финишот.Уживајте во овој кофеин-бесплатна билка во вечерните часови или во кое било време од денот.Секоја кесичка произведува 64 унци ладен чај од билки.
.
Чај од Улонг производителот и Чај од Улонг снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во bubbleteapowderb2b.com
none
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Зелениот чај од Јасмин има чисто-остар вкус на зелен чај,мирисаше на цвеќе од јасмин,производство на мирисна,нежен чај.Понекогаш се класифицира како чај Улонг,Чаевите од јасмин технички спаѓаат во миризливото семејство на чаеви Пучонг. Пијалоци направени со овој вид зелен чај,совршено може да ги комбинира вкусот на овошјето и чајот,тоа’е една од најдобрите опции за базен чај.
.
Чај од Улонг производителот и Чај од Улонг снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во bubbleteapowderb2b.com
none
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Црниот чај од Личи е еден од чајот со екстракт,мирисаше со ароматичното овошје од личи,овој кинески црн чај има природна нијанса на сладост и цветна арома.Може да биде основа на пијалоци со меур чај или да се сервира директно по додавање на некои додатоци. Црниот чај од личи е направен од црн чај кој е ароматизиран со лушпи од личи.Личи или лиша е слатко тропско овошје кое е популарно во Азија.При подготовка и пиење на овој чај,еден е веднаш зачуден со својата силна пријатно слатка овошна арома.Кога ќе се свари чајот има црвеникаво-кафеава нијанса и светло сладок мед-како вкус. Црниот чај од Личи прави одличен чај од мраз и може да се сервира со шеќер и/или крем.
.
Чај од Улонг производителот и Чај од Улонг снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во bubbleteapowderb2b.com
none
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Чајот „Османтус Оолонг“ е еден од чајот со вкус на уолонг,треба да биде со ниво на светло оксидација помало од 20%,оваа премија Улонг се произведува во Тајван.Олонг чај база со арома на османтус.Тоа'добро е за пиење со мраз,како да зачекори во една од вистинските суштини на ориенталната чајна култура.