Боба Бисери

POPPING BOBA CO., LTD. е посветен на производителот, снабдувачот и извозникот најдобро Боба Бисери во Taiwan. Сите производи се во согласност со меѓународните барања за квалитет и се многу ценети во различни бизниси. Цениме што остваривме добра соработка со вас и не двоумете се да Контактирајте не.
  • Боба Бисери
Боба Бисери
Меур чај пијалок не е’автентично додека не ги вклучите Боба бисерите внатре,за да можете да го доживеете“пијалок може да се јаде”и џвакај!Засладете ги вашите боби со кафеав шеќер,црн шеќер,мед или фруктоза и зајакнете ги вашите пијалоци.

Тајвански бисери со црна тапиока,едноставна и брза,можете да уживате во секое време!Тежината на индивидуалното пакување е точно,златниот однос на ексклузивната формула за модулација,вкусот е џвакачки,а млечниот чај уште повеќе ќе омекне!

Боба бисерите се многу погодни за пијалоци,и додавање на кашеста маса,смути,овошни сокови,чаеви со вкус,замрзнат јогурт,избричен мраз,па дури и алкохолни коктели.Протресете,промешајте ги или слојте ги во кој било пијалок за да додадете привлечни бои
POPPING BOBA CO., LTD.
none
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
POPPING BOBA CO., LTD.
Боба Бисери производителот и Боба Бисери снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во bubbleteapowderb2b.com
none
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Бисер тапиока,Чај со меур Тапиока Бисер е Тајван’Најпопуларната традиционална закуска задржува цврста текстура,па секој бисер од тапиока блеска како дијамант.Вкусот е џвакачки, но не и мек,и има бисери со различна големина за да им се обезбеди избор на клиентите. Бисерите со тапиока не прават меурчиња од радост!Познато и како боба,Бисерите со тапиока се совршени“меурчиња”во меур чај.Тие се мали,тркалезни топчиња направени од скроб од тапиока за слатка и донекаде гума густина.Нашите се исти бисери со боба како оние што се користат во продавниците за чај со бисерно млеко.Исто така вкусно во десерти,Бисерите со тапиока се разноврсно задоволство. Тапиоката бисер е многу погодна за пијалоци,и додавање на кашеста маса,смути,овошни сокови,чаеви со вкус,замрзнат јогурт,избричен мраз,па дури и алкохолни коктели.Протресете,промешајте или залепете го во кој било пијалок за да додадете привлечни бои.
POPPING BOBA CO., LTD.
Боба Бисери производителот и Боба Бисери снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во bubbleteapowderb2b.com
none
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Обоени бисери со тапиока,исто така познат како Шарена Боба,Шарени бисери со тапиока,топчиња за јадење се најпопуларни во чајот со меурчиња,иако тие имаат неколку намени.Овие бисери имаат темна или крем боја,но бисерите со светло обоени бои се најдобри за додавање боја.Додавањето боја на бисерите од тапиока е едноставно.Само бара готвење на бисери и додавање на боја за храна.Откако бисерите ќе се обојат,можете да ги додадете во вашиот омилен пијалок или да ги користите за сетилна игра за деца. Обоени бисери од тапиока се многу погодни за пијалоци,и додавање на кашеста маса,смути,овошни сокови,чаеви со вкус,замрзнат јогурт,избричен мраз,па дури и алкохолни коктели.Протресете,промешајте ги или слојте ги во кој било пијалок за да додадете привлечни бои.
POPPING BOBA CO., LTD.
Боба Бисери производителот и Боба Бисери снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во bubbleteapowderb2b.com
none
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Топки од тапиока се про transирни сфери произведени од тапиока,скроб извлечен од коренот на касавата.Тие најчесто се нарекуваат боба(транслитерација на зборот за“меур”)или бисери кога сте во чај со меурчиња.Различните форми на топки со тапиока ја вклучуваат оригиналната црна боја,со вкус,пукање,мини,и јасно.Со додавање на различни состојки,како вода,шеќер,и зачини,Топките со тапиока може да се направат со различна боја и текстура. Топчињата со тапиока се многу погодни за пијалоци,и додавање на кашеста маса,смути,овошни сокови,чаеви со вкус,замрзнат јогурт,избричен мраз,па дури и алкохолни коктели.Протресете,промешајте ги или слојте ги во кој било пијалок за да додадете привлечни бои.
POPPING BOBA CO., LTD.
Боба Бисери производителот и Боба Бисери снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во bubbleteapowderb2b.com
none
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Одликувајќи се со комплексна комбинација на слатки и курви вкусови,нашиот калинка Боба носи смел вкус и прекрасен поп на пијалоци и замрзнати задоволства.Секој сочен меур спакува моќен удар притоа додавајќи уникатна текстура што ќе ги натера вашите пупки за вкус да пеат.Со секое срце здрава лажица,нашата Гренадин Боба ќе донесе совршена количина на слатки и јадеви додатоци на вашиот десерт.Со секој меур,вашата уста добива излив на антиоксиданси кои веднаш ќе го погодат самото место. Калинка Боба е многу погодна за пијалоци,и додавање на кашеста маса,смути,овошни сокови,чаеви со вкус,замрзнат јогурт,избричен мраз,па дури и алкохолни коктели.Протресете,промешајте или залепете го во кој било пијалок за да додадете привлечни бои.
POPPING BOBA CO., LTD.
Боба Бисери производителот и Боба Бисери снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во bubbleteapowderb2b.com
none
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Горди сме што ги презентираме нашите нови бисери Боба Тапиока!Топчињата со тапиока се прават со висока-квалитетен скроб од тапиока.Слаткоста и џвакањето на кристалните топчиња се слични на класичните.Про Theирниот изглед може да додаде пријатна свежина на пијалокот.Тоа е одличен додаток-на вашите специјални менија за лето,или прилики како свадба,роденденски забави.Пробајте ги прекрасните бисери Боба Тапиока со чист чај или сируп-пијалок базиран со големи сламки од боба.Ти Победи’да се разочараш. Бисерите Боба Тапиока се многу погодни за пијалоци,и додавање на кашеста маса,смути,овошни сокови,чаеви со вкус,замрзнат јогурт,избричен мраз,па дури и алкохолни коктели.Протресете,промешајте ги или слојте ги во кој било пијалок за да додадете привлечни бои.
POPPING BOBA CO., LTD.
Боба Бисери производителот и Боба Бисери снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во bubbleteapowderb2b.com
none
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Додадете го слаткото,свеж вкус на јагоди до вашите меурчиња и десерти со нашите бисери од јагода тапиока.Секоја проlирна топка е исполнета со светла арома на бобинки и лута текстура,внесувајќи вкус на летен пикник на вашиот снежен мраз или леден чај.Може да се става во какви било пијалоци како додаток.Најдобро се служи со ладни јадења како замрзнат јогурт или сладолед.Може да се користи како бркач на пијалоци или друг додаток на десерт. Бисерите од јагода тапиока се многу погодни за пијалоци,и додавање на кашеста маса,смути,овошни сокови,чаеви со вкус,замрзнат јогурт,избричен мраз,па дури и алкохолни коктели.Протресете,промешајте ги или слојте ги во кој било пијалок за да додадете привлечни бои.
POPPING BOBA CO., LTD.
Боба Бисери производителот и Боба Бисери снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во bubbleteapowderb2b.com
none
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Грешно слатка и пријатно тропска,нашите бисери со манго тапиока носат свежо,егзотичен вкус на замрзнати јогурти,меурчиња и снежни леди.Одликувајќи се со уникатна текстура,секој меур пука во устата за сладок прскање на вкусот.Додадете ги нашите бисери Тапиока Манго во вашиот омилен ладен пијалок за на плажа-достоен одмор за вкус. Извлечете великодушно и украсете го вашиот пијалок или десерт по избор со нашите бисери мапи од тапиока.А вкусно,подготвени за сервирање,не е потребно готвење,замена за бисери од тапиока!Користете на сладолед,јогурт,меурчиња чај пијалоци и украсување на колачи,итн. Бисерите со мапи од тапиока се многу погодни за пијалоци,и додавање на кашеста маса,смути,овошни сокови,чаеви со вкус,замрзнат јогурт,избричен мраз,па дури и алкохолни коктели.Протресете,промешајте ги или слојте ги во кој било пијалок за да додадете привлечни бои.
POPPING BOBA CO., LTD.
Боба Бисери производителот и Боба Бисери снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во bubbleteapowderb2b.com
none
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Бисерните тапиоки од Личи се подобрија!Новата формула наликува на вистинскиот вкус на личиите што ги земате од пазарот во Тајван.Бисер бисер,додека останува цветен мирис и тропски сладок вкус,носи подземен акцент со долг,мирисна завршница.Користете го за да додадете во меур ладен чај,смути од боба,или мраз-мешан овошен сок.На секој замрзнат јогурт можете да додадете и бисери Lychee Tapioca.Некои продавници дури го користат овој производ како украс на сладолед. Бисерните тапиоки од Личи се многу погодни за пијалоци,и додавање на кашеста маса,смути,овошни сокови,чаеви со вкус,замрзнат јогурт,избричен мраз,па дури и алкохолни коктели.Протресете,промешајте ги или слојте ги во кој било пијалок за да додадете привлечни бои.
POPPING BOBA CO., LTD.
Боба Бисери производителот и Боба Бисери снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во bubbleteapowderb2b.com
none
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Кај Попинг Боба,ние се гордееме со обезбедување традиционални вкусови, како и тврди-до-најдете тропски вкусови.Препорачуваме додавање на грозје Боба на секој замрзнат јогурт.Некои продавници дури го користат овој производ како украс на сладолед.Во прилог на ароматизиран замрзнат јогурт,Грозјето Боба се користи и за ароматизирање на меур чај од млеко,смути од боба,мраз-мешан овошен сок,па дури и конуси од снег или избричени производи од мраз.Боба овошните топки се освежувачки и одлични топло или ладно.Поклопете го со нашиот сируп со вкус за одличен чај! Грозјето Боба е многу погодно за пијалоци,и додавање на кашеста маса,смути,овошни сокови,чаеви со вкус,замрзнат јогурт,избричен мраз,па дури и алкохолни коктели.Протресете,промешајте или залепете го во кој било пијалок за да додадете привлечни бои.
POPPING BOBA CO., LTD.
Боба Бисери производителот и Боба Бисери снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во bubbleteapowderb2b.com
none
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Обичните бисери од тапиока се многу чести,но дали сте пробале бисери со кафе тапиока?Кафе тапиока бисери излегоа со жив,чист вкус, кој беше малку сладок и сепак ја имаше таа забавна текстура на тапиока.После еден залак,густата пулпа за кафе веднаш пукна во устата. Создадете вкусни пијалоци од кафе или чај со меурчиња од кафе!Може да ставите бисери со кафе-тапиока со малку јогурт од ванила за брзо,лесен десерт.Земете кафе на следно ниво и сварете кафе со нив,ќе се за inубите во кафето Боба веднаш штом ќе се обидете. Бисерите со тапиока од кафе се многу погодни за пијалоци,и додавање на кашеста маса,смути,овошни сокови,чаеви со вкус,замрзнат јогурт,избричен мраз,па дури и алкохолни коктели.Протресете,промешајте ги или слојте ги во кој било пијалок за да додадете привлечни бои.
POPPING BOBA CO., LTD.
Боба Бисери производителот и Боба Бисери снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во bubbleteapowderb2b.com
none
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Со нова форма и текстура,лажирајте го нашиот кафеав шеќер Боба великодушно и подобрете го вашиот пијалок или десерт по избор.А вкусно,подготвени за сервирање,не е потребно готвење,замена за бисери од тапиока!Користете на сладолед,јогурт,меурчиња чај пијалоци и украсување на колачи,итн. Историски,повеќе од само карактеристичен засладувач,црниот шеќер го користат и традиционалните кинески медицински лекари кои го препорачуваат да обезбеди енергетски поттик и да ја подобри циркулацијата на крвта,меѓу другото. Кафеавиот шеќер Боба е многу погоден за пијалоци,и додавање на кашеста маса,смути,овошни сокови,чаеви со вкус,замрзнат јогурт,избричен мраз,па дури и алкохолни коктели.Протресете,промешајте или залепете го во кој било пијалок за да додадете привлечни бои.
POPPING BOBA CO., LTD.
Боба Бисери производителот и Боба Бисери снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во bubbleteapowderb2b.com
none
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Патентиран нов производ,Црн чај Боба,е вкусно,брз и удобен.Отпакувањето бара само греење,и уживајте веднаш.Загрејте црн чај Боба,додадете млеко и коцки мраз да се мешаат,можете веднаш да уживате во чаша популарен пијалок низ целиот свет! Извлечете великодушно и украсете го вашиот пијалок или десерт по избор со нашиот оригинален црн чај Боба.Слатки и џвакачки топчиња кои се вкусни,подготвени за сервирање,не е потребно готвење,замена за бисери од тапиока!Користете на сладолед,јогурт,меурчиња чај пијалоци и украсување на колачи,итн. Црниот чај Боба е многу погоден за пијалоци,и додавање на кашеста маса,смути,овошни сокови,чаеви со вкус,замрзнат јогурт,избричен мраз,па дури и алкохолни коктели.Протресете,промешајте или залепете го во кој било пијалок за да додадете привлечни бои.